image1 image2 image3
logo

Cmentarz w Latowicach

 


W dniu 5 listopada 2017 r. ks. Biskup Łukasz Buzun poświęcił nowy cmentarz w Latowicach. Do 1945 r. był to cmentarz Wspólnoty Ewangelickiej mieszkającej w Latowicach. W 1945 mieszkańcy Latowic przejęli świątynię poewangelicką a cmentarz z pozostałymi tam nagrobkami ulegał ciągłemu niszczeniu zarówno przez zarastające drzewa i krzewy, ale również przez dewastację i niszczenie nagrobków przez ludzi wrogo nastawionych do mieszkających w Latowicach Niemców. Wszystkie znalezione nagrobki zostały pozbierane, odnowione, zakonserwowane by stanowiły trwały i namacalny dowód o wyjątkowej historii naszej miejscowości .

 

Grób Pański 2017

 

 

Wszystkim moim parafianom, którzy złożyli swoje ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, oraz tym, którzy pomagali przy budowie Grobu Pańskiego składam serdeczne podziękowanie.

                                                                    ks. proboszcz

 

Liturgia Triduum Paschalnego - Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piatku, Wielkiej Soboty i Wielkiej Nocy - zgromadziła na wspólnej modlitwie naszych parafian i wielu gości, którzy adorujac Krzyż Chrystusa a następnie Jezusa w Grobie umacniali swoja wiarę, o która tak trudno w dzisiejszych czasach.

 

rodzina rodzinie

 Znalezione obrazy dla zapytania rodzina rodzinie

 

 

 Nasza parafia przez pół roku wspiera finansowo trzy rodziny w Aleppo: rodzinę Monira Elias, która jest wdową. Mieszka w Aleppo i samotnie wychowuje dwoje dzieci. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu i bez pracy. W wojnie stracili cały swój dobytek oraz dom. Drugą rodziną jestrodzina George Mlak Hadaad ID1455, a trzecią rodziną   rodzina: Layla Hikmat Hannoush-Syria (ID2160)

Gminny Festyn Osób Niepełnosprawnych

 

10 lipca odbył się w Latowicach kolejny V Gminny Festyn Osób Niepełnosprawnych. Wielu rodziców ze swoimi mniej sprawnymi pociechami przyjechało do Latowic by tutaj przeżyć kolejny dzień radości. Byli również dorośli niepełnosprawni z różnych Domów Opieki i młodzież z Ostrowskich Warsztatów dla niepełnosprawnych. Rozpoczęliśmy Msza św. i modlitwa za wszystkich chorych i nie w pełni sprawnych. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Czytaj więcej: Gminny Festyn Osób Niepełnosprawnych

2019  Parafia Latowice 2015