image1 image2 image3
logo

Gminny Festyn Osób Niepełnosprawnych

 

10 lipca odbył się w Latowicach kolejny V Gminny Festyn Osób Niepełnosprawnych. Wielu rodziców ze swoimi mniej sprawnymi pociechami przyjechało do Latowic by tutaj przeżyć kolejny dzień radości. Byli również dorośli niepełnosprawni z różnych Domów Opieki i młodzież z Ostrowskich Warsztatów dla niepełnosprawnych. Rozpoczęliśmy Msza św. i modlitwa za wszystkich chorych i nie w pełni sprawnych. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Czytaj więcej: Gminny Festyn Osób Niepełnosprawnych

Gry i zabawy przy koniu

 

Od 10 czerwca przez trzy kolejne soboty przy Ośrodku Hipoterapii w Latowicach zostały zorganizowane „gry i zabawy przy koniach i przy stajni” dla naszych milusińskich z parafii i nie tylko. Chętnych nie brakowało. Każde nasze spotkanie rozpoczynaliśmy wspólna modlitwą w kościele, ponieważ przechodząc koło kościoła nie sposób nie wejść i nie pokłonić się Panu Jezusowi.


Czytaj więcej: Gry i zabawy przy koniu

Z lornetką w Dolinę Baryczy

            "Z lornetką w Dolinę Baryczy" pod taką nazwą miał miejsce sobotni wyjazd zorganizowany przez Stowarzyszenie "Z miłości do dzieci".

Dolina Baryczy to największy w Polsce Park Krajobrazowy, a także Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków "Dolina Baryczy" wchodzący w skład sieci obszarów przyrodniczo cennych dla całej Wspólnoty Europejskiej - Natura2000

Czytaj więcej: Z lornetką w Dolinę Baryczy

Jubileusz ks. proboszcza

W dniu 5 czerwca ks. Proboszcz Damian Hołoś obchodził jubileusz 30 lecia święceń kapłańskich . Święcenia kapłańskie otrzymał ks. Proboszcz 15 maja 1986 r. w katedrze poznańskiej z rąk ks. Biskupa Jerzego Stroby. Nasz jubilat odprawił Mszę św. o g. 14.00 po której wszyscy jej uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny obiad do ogrodów proboszczowskich.

Czytaj więcej: Jubileusz ks. proboszcza

Witraż z Duchem św.

W minionym roku wykonaliśmy kolejne witraże w naszym kościele. Tym razem w prezbiterium zamontowano 3 nowe witraże. Środkowy witraż z Duchem św.  pojawił się gdy wypraszaliśmy dary Ducha św. dla naszej młodzieży w Sakramencie Bierzmowania. Wszyscy obecni w kościele na Mszy św. mogą oglądać jedynie górną część tego witraża z gołębicą- symbolem Ducha Św. Pełny efekt tego witraża widać dopiero na zewnątrz kościoła, zwłaszcza wieczorem – ponieważ witraż ten jest cały podświetlany. Wszystkich, którzy nie widzieli w pełni naszego witraża z Duchem św. zapraszam do naszej galerii.

Więcej artykułów…

  1. Nabożeństwo do św. Rodziny
2019  Parafia Latowice 2015