image1 image2 image3
logo

Gry i zabawy przy koniu

 

Od 10 czerwca przez trzy kolejne soboty przy Ośrodku Hipoterapii w Latowicach zostały zorganizowane „gry i zabawy przy koniach i przy stajni” dla naszych milusińskich z parafii i nie tylko. Chętnych nie brakowało. Każde nasze spotkanie rozpoczynaliśmy wspólna modlitwą w kościele, ponieważ przechodząc koło kościoła nie sposób nie wejść i nie pokłonić się Panu Jezusowi.


Czytaj więcej: Gry i zabawy przy koniu

Jubileusz ks. proboszcza

W dniu 5 czerwca ks. Proboszcz Damian Hołoś obchodził jubileusz 30 lecia święceń kapłańskich . Święcenia kapłańskie otrzymał ks. Proboszcz 15 maja 1986 r. w katedrze poznańskiej z rąk ks. Biskupa Jerzego Stroby. Nasz jubilat odprawił Mszę św. o g. 14.00 po której wszyscy jej uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny obiad do ogrodów proboszczowskich.

Czytaj więcej: Jubileusz ks. proboszcza

Witraż z Duchem św.

W minionym roku wykonaliśmy kolejne witraże w naszym kościele. Tym razem w prezbiterium zamontowano 3 nowe witraże. Środkowy witraż z Duchem św.  pojawił się gdy wypraszaliśmy dary Ducha św. dla naszej młodzieży w Sakramencie Bierzmowania. Wszyscy obecni w kościele na Mszy św. mogą oglądać jedynie górną część tego witraża z gołębicą- symbolem Ducha Św. Pełny efekt tego witraża widać dopiero na zewnątrz kościoła, zwłaszcza wieczorem – ponieważ witraż ten jest cały podświetlany. Wszystkich, którzy nie widzieli w pełni naszego witraża z Duchem św. zapraszam do naszej galerii.

Z lornetką w Dolinę Baryczy

            "Z lornetką w Dolinę Baryczy" pod taką nazwą miał miejsce sobotni wyjazd zorganizowany przez Stowarzyszenie "Z miłości do dzieci".

Dolina Baryczy to największy w Polsce Park Krajobrazowy, a także Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków "Dolina Baryczy" wchodzący w skład sieci obszarów przyrodniczo cennych dla całej Wspólnoty Europejskiej - Natura2000

Czytaj więcej: Z lornetką w Dolinę Baryczy

Nabożeństwo do św. Rodziny

W każdy pierwszy czwartek miesiąca w kościele w Latowicach odbywa się Nabożeństwo do św. Rodziny. W naszym kościele mamy piękny i wyjątkowy obraz Świętej Rodziny, który podczas każdej obecności w kościele przypomina nam, że każda nasza rodzina może być podobna do św. Rodziny. Stanie się to wówczas gdy starać się będziemy żyć zgodnie ze Słowem Bożym i być jak najbliżej Boga zawierzając Mu wszystkie swoje trudne sprawy. Tak  uczynił św. Józef w najtrudniejszych momentach swojego życia i życia małego Jezusa. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich , dla kogo ważna jest świętość swoich rodzin.

 

 

2019  Parafia Latowice 2015